Skolēni sacentīsies pavārmākslā Signes Meirānes un Mārtiņa Sirmā pavadībā

5. decembris, 2017

Pēc spraigas cīņas Rimi konkursa Gardēžu klase meistarklasēs ir noskaidroti superfināla dalībnieki.

Izvērtējot visu 20 klašu veikumu, konkursa 2. sezonas noslēdzošajā kārtā iekļuvušas Rūjienas vidusskolas 7. b klase un Aizupes pamatskolas 7. klase. Superfinālā kopā ar skolēnu komandām par uzvaru cīnīsies Rimi Gardēži – Rūjienas komandai padomus sniegs Mārtiņš Sirmais, savukārt Aizputes komandu atbalstīs Signe Meirāne.

Abas laureātu komandas, kurām projekta laikā izdevās demonstrēt vislabākās zināšanas par veselīgu uzturu, kā arī pierādīt savas prasmes darbībā, cīnīsies par galveno balvu – titulu Gardēžu klase, kā arī Rimi dāvanu karti 300 eiro vērtībā. Savukārt otrās vietas ieguvēji savā īpašumā iegūs dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Finālā, kas notiks 14. decembrī skolēniem būs jāpagatavo veselīga un sabalansēta maltīte no Rimi Gardēžu iepriekš atlasītiem produktiem. Jauniešu paveikto vērtēs uztura speciālisti, pavāri un Rimi pārstāvji.

“Apciemojot skolas, liels pārsteigums bija par to, cik skolēni ir ieinteresēti veselīga un sabalansēta uztura jautājumos, it īpaši tajos, kas skar maltīšu gatavošanas procesu. Nereti bērni paši pieteicās un labprātīgi veica sarežģītākos uzdevumus maltītes gatavošanas procesā,  tā vietā, lai, piemēram, mizotu burkānus vai grieztu sīpolus. Ikviens no meistarklašu dalībniekiem aizrautīgi darbojās, apgūstot jaunus kulinārijas trikus un eksperimentējot ar nebijušies garšu salikumiem. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka jauniešus ir viegli iedvesmot veselīgam dzīvesveidam, ja tikai ir atrasts saistošs veids, kā pievērst viņu uzmanību. No sirds ceram, ka skolēnus, kuri piedalījās konkursa divās sezonās, esam pamudinājuši pašu spēkiem gatavot veselīgas maltītes un ēst veselīgāk arī ikdienā,” stāsta viena no meistarklašu vadītājām, Rimi Gardēde Liene Zemīte.

Konkursa fināla, kurā piedalījās 20 klases no visas Latvijas, skolēni kopā ar divām Rimi Gardēžu komandām apguva veselīgu maltīšu pagatavošanas prasmes un apliecināja mīlestību pret pašu gatavotu ēdienu. Visu meistarklašu laikā žūrija, kuras sastāvā bija arī uztura speciālistes un Youtube kanāla vlogeres, vērtēja jauniešu ieinteresētību, precizitāti, kārtību virtuvē, kā arī iesaisti gan pašā ēst gatavošanas procesā, gan sagatavotajos uzdevumos. Kā norāda uztura speciālistes, vislielākās grūtības sagādāja uzdevums, kurā bija jānosaka cukura daudzums bērnu iecienītajos našķos  – gāzētajos dzērienos, šokolādes batoniņos un piena produktos.

Dalībnieku veikumu pusfinālā varēja novērtēt arī sociālā tīmekļa Facebook lietotāji, balsojot par savu iecienītāko video. Balsošana noslēdzoties, pārliecinošu uzvaru ieguva Ogres sākumskolas 5. b klase, kas saņēma Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Pievienot komentārus

Reģistrēties
Rimi login